У США робот повідомив хворому про його близьку смерть

В Америці у штаті Каліфорнія лікар повідомив літньому хворому про його близьку смерть за допомогою відеозв’язку. Дана дія викликала на фахівця гнів рідних пацієнта, а також суперечки стосовно етичності такого методу.

Повідомляється, що 4 березня літній чоловік 78 років Ернест Кінтана був втретє за два тижні доставлений у медустанову. Причиною була хронічна обструктивна хвороба легень, тому йому вдавалося насилу дихати. Разом з пацієнтом знаходилися його родичі, серед яких була дружина, дочка та внучка. На час очікування результатів аналізу дружина та дочка пацієнта відійшли ненадовго. У цей час у палату зайшла медсестра, яка завезла у приміщення робота. Далі на екрані з’явився лікар, якого до цього не бачили ні пацієнт, ні його родичі. Він заявив, що, на жаль, подальше лікування не зможе допомогти пацієнтові. Єдине, чим може допомогти лікарня, так це дати морфій для полегшення страждань хворого. Але було відзначено, що через препарат чоловікові буде складніше дихати.

www.jacksparo.com

Внучка Анналісія Уілхарм повідомила, що погано розуміла голос доктора, що доносився з машини. Також, робот стояв з того боку, з якою пацієнт не міг добре чути через глухоту вуха. Саме тому вона повторювала своєму дідусеві все, що говорив лікар.

Коли інші родички повернулися, вони були обурені способом донесення сумних новин. За їх словами, подібне повідомлення повинен був сказати лікар, який стояв би біля ліжка. Внучка зазначила, що по обличчю дідуся було видно, як жахливо на нього це вплинуло. Ернест Кінтана помер на наступний день – 5 березня.

Джон Банджо, професор медичної етики, зазначив, що у подібному випадку телемедицина невдалий спосіб повідомлення сумних новин. Тому що це повинен був сказати особисто лікар.

Віце-президент лікарні заявила, що лікарі та медперсонал перебувають у тісних відносинах з пацієнтом та його сім’єю, а відеоконференція лише підсумувала те, що було сказано раніше. Інший лікар повідомив діагноз та прогноз трохи раніше при особистій бесіді. Віце-президент висловила слова співчуття рідним Ернеста Кінтана.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*