ООН: українські моряки, які перебувають у СІЗО в Росії, визнані військовополоненими

В Організації об’єднаних націй заявили, що згідно з міжнародними правилами, моряки з українських кораблів, які були захоплені Російською Федерацією в Керченській протоці, є військовополоненими. Дані відомості розповіли в управлінні верховного комісара з питань прав людини.

Крім цього, в доповіді організації наголошується, що моряки з України, яких полонила Російська Федерація, не тільки мають право, але зобов’язані користуватися захистом Женевської конвенції. Варто підкреслити, що всі 24 члени екіпажу українського корабля підкреслили, що є військовополоненими.

Daynews.com.ua

Також в ООН звернули увагу на порушення прав полонених моряків та кримських татар. Відзначається, що дані порушення виходять від Росії, яка систематично порушує домовленості та міжнародні правила. В організації підкреслили, що всі українські моряки є військовополоненими та знаходяться під захистом Женевської конвенції.

Водночас, в ООН висловлюють заклопотаність тим, що російська влада так й не забезпечила представникам організації доступ до окупованого півострова, внаслідок чого їм доводиться моніторити ситуацію з території материкової України.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*