Вчені з Японії змогли оживити клітини мамонта

За інформацією закордонний ЗМІ стало відомо, що команді японських дослідників вдалося активізувати заморожені клітини мамонта, вік яких перевищує 28 000 років. В ході даного проекту за основу брали ядра клітин мамонта, який добре зберігся. Дана тварина була виявлена у вічній мерзлоті в Сибірі ще в 2011 році.

Ядра клітин мамонта були поміщені в кілька десятків мишачих яйцеклітин, при цьому п’ять клітин показали біологічну реакцію. Як розповів один з дослідників Кей Міямото, подібні реакції виникають перед тим, як відбувається поділ клітин.

Vsluh.net

Також він підкреслив, що фактичний поділ клітин, який необхідний для переродження, не відбувся, але вчені планують продовжувати роботу в даній сфері, поки не зможуть спостерігати поділ клітин. Саме цей процес може дозволити надалі оживити такий вид тварини як мамонт або клонувати його.

Дослідники відзначають, що вік клітин досить великий, вони все ще показують активність, що свідчить про можливість їх відродження. Міямото додав, що раніше вчені приділяли увагу аналізу ДНК та не намагалися з’ясувати, чи здатний він функціонувати. Однак, навіть не дивлячись на відкриття в науці поки особливої надії на відтворення вимерлих видів тварин немає.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*