Нацменшини України вивчатимуть українську мову 3 варіантами

Кабмін запропонував парламенту ухвалити проект закону про повну середню освіту, який би передбачав три моделі прийняття мовних норм законодавства про освіту представників нацменшин.

Таким чином, документ передбачає, що відповідно до першої моделі зберігається можливість навчання в школах мовою нацменшини. При цьому, цією мовою будуть викладати всі предмети поряд з українською мовою. Подібну модель застосовуватимуть для тих меншин, у яких немає власної державної мови. Відзначається, що в категорію таких меншин входять кримські татари, оскільки у них немає держави, яка змогла б забезпечити розвиток необхідної термінології в їх мові. Крім того, дана категорія людей проживає в тому середовищі, де часто люди розмовляють російською або українською мовами.

Під другу модель підпадатимуть ті національні громади, мова яких є однією з мов Євросоюзу. Зазначається, що з першого по четвертий клас діти вивчатимуть предмет мовою меншини, однак українська мова також вивчатиметься. Вже з п’ятого класу 20% предметів буде читатися українською, а до дев’ятого класу, даний показник буде збільшуватися до 40%. У старшій школі близько 60% навчання має проходити державною мовою.

Що ж стосується третьої моделі, то вона передбачена для тих громад, мова яких входить в одну мовну сім’ю з українською. Найчастіше до таких мов відноситься російська. Так, відповідно до цієї моделі, діти повинні навчатися переважно українською мовою з п’ятого класу. Так, обсяг предметів, що читаються державною мовою повинен бути не нижче 80%.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*