Скіфське золото з Криму стає предметом грандіозного скандалу

Судовий процес, який стосується повернення колекції Скіфського золота є одним з найцікавіших за останні кілька років. Адже подібні справи судам міжнародного рівня ще не доводилося розглядати.

У 2014 році колекцію, яка налічує 565 експонатів, було тимчасово передано з музеїв Криму до столиці Нідерландів – Амстердаму для виставки під назвою «Крим – золотий острів у Чорному морі». Але у зв’язку з подіями того року, повернення так і не відбулося.

Ukranews.com

У кінці 2016 року Амстердамським окружним судом було постановлено, що колекція повинна бути передана не в музеї окупованого Криму, а Україні. Після цього кримські музеї висловили свою незгоду з рішенням судового органу та подали апеляцію. Адже, на їхню думку, археологічні знахідки є частиною історії та культури місцевості Криму, тому вони повинні бути збережені саме на території півострова. Також апеляція була обумовлена підписаними контрактами про передачу експонатів до амстердамського музею Алларда Пірсона, та принципами міжнародного музейного обміну.

Через 2 роки очікувань, суд другої інстанції повідомив про те, що рішення буде прийнято 11 червня.

Музеї Кримського півострова докладають максимум зусиль, щоб здобути перемогу у даному діловодстві. Але докази України набагато вагоміше, а також засновані на законодавстві та Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі власності на культурні цінності. Дана конвенція була прийнята у 1970 році. Основним аргументом держави є факт того, що власником колекції є Україна, а в музеї вона перебувала на правах оперативного управління. Тому можливість того, що суд винесе рішення про передачу скіфського золота Криму – вкрай мала.

Існує думка про те, що подача апеляції до суду – це спеціальна міра для того, щоб затягнути процес повернення експонатів Україні.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*