У некрополі китайського імператора знайшли правила стародавньої гри

За повідомленням інформагентства Сіньхуа, в південно-східній частині Китаю, в некрополі імператора династії Хань Лю Хе (92-59 роки до нашої ери) були виявлені записи на тисячі бамбукових листків про правила настільної гри любо (liubo), яка виникла понад 2 тисяч років тому та була забута зовсім до XIII століття.

Любо (буквально «шість палиць»), є настільною грою для двох гравців, яка вважається предком Сянці, або китайських шахів. Вона була дуже популярна серед членів королівської сім’ї та простих людей за часів династії Хань, але її точні правила були втрачені після династії Тан (618-907).

Top5weirdthings.blogspot.com

Археологи з Пекінського університету під керівництвом Чжу Фенханя (Zhu Fenghan) вивчили виявлений архів некрополя імператора Лю Хе з династії Хань, який був виявлений у 2011 році й вражав своїм масштабом – 40 тисяч метрів квадратних. У ньому були виявлені 20 тисяч артефактів, 200 злитків золота, музичні інструменти, самогонний апарат, 5,2 тисячі бамбукових листків записів, серед яких втрачена версія «Бесід і суджень» Конфуція, Книга змін і Книга ритуалів.

Чжу Фенхань зазначив, що детальні правила гри були виявлені вперше, раніше в похованнях знаходили дошки або фішки для гри, зображення гравців на стінах.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*