Верховна Рада запропонувала карати журналістів за публікацію неправдивих відомостей

Нардеп політичної партії «Народний фронт» Ігор Лапін зареєстрував проект закону, який передбачає запровадження відповідальності за публікацію неправдивих відомостей. Згідно з даним проектом, передбачається низки доповнень до кримінального кодексу країни.

Nra.lv

Таким чином, парламентарій пропонує карати за поширення фальшивих в пресі та інтернеті штрафом на суму у вісім з половиною тисяч гривень або громадськими роботами, термін яких сягає вісімдесяти годин. Крім цього, можлива й альтернатива у вигляді виправних робіт до року.

Варто відзначити, що, якщо публікації містять у собі фальшиві відомості про вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, то за це передбачається штраф від восьми з половиною до сімнадцяти тисяч гривень або громадські роботи на сто двадцять годин, або виправні роботи до року. Подібна система заходів застосовується й в тому випадку, якщо неправдиві відомості публікувалися напередодні виборів.

Якщо ж поширення відомостей у пресі є умисним та порочить честь та гідність, то воно буде каратися штрафом від 17 до 34 тисяч гривень, громадськими роботами на 170 годин або виправними роботами, термін яких сягає двох років. При цьому, за поширення такої інформації напередодні виборчого процесу штраф збільшується до 51 тисячі гривень.

Коментарі даному законопроекту вже встиг висловити голова Нацспілки журналістів Томіленко. Він підкреслив, що даний документ в черговий раз атакує права кореспондентів. Томіленко розповів, що Лапін ініціював даний проект нібито через несправедливість, оскільки позови про честь та гідність розглядаються судом протягом декількох років. Також голова НСЖУ підкреслює, що депутат подає цей закон, посилаючись на наявну інформаційну війну з РФ. Крім того, на його думку, такий проект є дикунським.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*