Знайдений новий спосіб повернення зору

Фахівці з Університету Каліфорнії (Берклі) відкрили спосіб, що дозволяє відновити зір без сьогоднішніх довготривалих і морочливих процедур.

Як заявили вчені, вони домоглися результату в ході експерименту на мишах, вставивши сліпим гризунам ген, який відповідає за сприйняття зеленого кольору. Через місяць миші справлялися з обходом перешкод так само просто, як і їх родичі без проблем із зором.

Відкриття дозволить через три роки спробувати генну терапію на людях, які втратили здатність бачити через дегенерацію сітківки. Завдяки методиці американських вчених рівня повернутого зору буде досить, щоб переміщати без сторонньої допомоги, а згодом вільно читати.

Wylecz.to

Нагадаємо, що статистика нараховує 170 мільйонів жителів планети, які перенесли макулярну дегенерацію через досягнення певного віку. До цього захворювання схильний кожен десятий житель планети, який переступив вікову планку в п’ятдесят п’ять років. В справжній момент лікування такої хвороби — це установка очного імплантату, який підключається до камери. Технологія є дорогою та інвазійною.

Один з учених, які брали участь в дослідженнях, зазначив, що парадоксально те, що дане відкриття можна було зробити й два десятки років тому, а сама система працює завдяки своїй неймовірній простоті.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*