Українці відзначають 102 річницю створення першої Ради

Сьогодні наша країна відзначає 102 річницю утворення Української Центральної Ради, яка була створена 17 березня 1917 року в Києві, та була першим в історії представницьким органом нашого народу, а також першим парламентом після створення УНР.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Українського інституту національної пам’яті, стимулом даної події послужило повалення російської монархії. Україну охопили великі мітинги та демонстрації, стали створюватися ради робітничих та солдатських депутатів, причому головну роль в цьому грали представники проукраїнських сил.

На хвилі революційних настроїв і з пропозиції Товариства українських поступовців, було прийнято рішення про необхідність створення УЦР. У приміщенні українського клубу «Родина» за участю політичних партій, військових робітничих депутатів, духівництва, студентів, підприємців, а також громадських і культурних діячів проголосили утворення Центральної Ради. Про це телеграмою було сповіщено Тимчасовий уряд Керенського в Петрограді.

Informator.news

Головою УЦР вирішено було обрати Михайла Грушевського (який тоді був у засланні), а його заступниками – Федора Крижанівського, Дмитра Дорошенка та Дмитра Антоновича. Далі передбачалося, на скликаному Національному конгресі, затвердити УЦР в якості постійного українського парламенту.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*