Стоунхендж – місце грандіозних урочистостей жителів Британських островів

За інформацією служби ВВС, археологами було з’ясовано, що Стоунхендж був місцем грандіозних урочистостей, куди прибували жителі Британських островів, особливо з віддалених регіонів Шотландії.

До такого висновку археологи прийшли через розкопані свинячі кістки в чотирьох довколишніх поселеннях епохи пізнього неоліту. Згідно з ізотопним аналізом, виявлені кістки належали свиням, вирощеним в Шотландії, на північному сході Англії та в Західному Уельсі, й в інших областях Британських островів. Тому вчені вважають, що свинина була головним блюдом на святах, і учасники заходів з собою приганяли худобу для банкету.

В результаті розкопок виявлені останки 131 тварини. Їх вік налічує близько 4,5 тисячі років, тобто 2800 – 2400 роки до нашої ери.

Mediakatalogas.lt

Дані факти свідчать про те, що Стоунхендж був місцем масового паломництва. До того ж туди приходили люди навіть з відокремлених куточків Британських островів, тобто пересувалися на значні відстані і підтримували постійні зв’язки один з одним.

Автор дослідження Річард Магуік зазначив, що такі збори можна позначити, як перші культурні заходи, які об’єднували жителів острова. Також вчений додав, що згідно з неписаними правилами, вважалося неввічливим приходити на урочисте свято з порожніми руками, до того ж їжа повинна була бути вирощена особисто.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*