Після виборів в Україні експерти очікують різкого подорожчання долара

В ефірі телевізійного каналу «ZIK» повідомляється, що фахівці роблять прогнози щодо того, що курс долара після виборів у Верховну Раду подорожчає до 30 гривень.

Відзначається, що з січня нацвалюта зміцнилася на 4,5%, що є незвичним для березня. Оскільки звичайний сценарій такий, що перед настанням січня, а також на початку місяця курс національної валюти досягає найвищого показника. До середини літнього сезону відбувається стабілізація гривні, і тому долар можна придбати дешевше.

Але з самого початку поточного року національна валюта пішла іншим шляхом. З початку січня курс долара почав падати, та до кінця місяця втратив близько 60 копійок, дана тенденція зберігалася і в лютому — на початку березня, але потім долар знову почав зростати.

Експерти відзначають, що зміцнення гривні на початку року обумовлюється високою обліковою ставкою Національного банку України – 18%. Саме це також сприяє купівлі бізнесменами за долари облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Також вплинула на гривню і подія року – президентські вибори, які наповнюють державу валютою.

Golos.ua

Олег Устенко, президент Фонду Блейзера, зазначає, що вибори сприяють поповненню держави іноземною валютою. Існують оцінки, згідно з якими сумарно парламентське та президентське волевиявлення у країні можуть коштувати близько 1-2 млрд доларів.

Експерти, у свою чергу, відзначають, що після виборів до Верховної Ради, долар може подорожчати, та якщо це трапиться, тоді позначка максимальної ціни досягне у 29-30 гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «УкраїнаРеалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*