Вибух на Маріупольському “Азовсталь” – хвилюватися нема про що?

Вчора ввечері жителі Маріуполя були свідками нестандартної події в районі металургійного комбінату «Азовсталь»: заграви, гуркоту, величезного стовпа вогню та диму.

Згідно з інформацією місцевого видання, яке спирається на фото і відеофакти, зроблені городянами, вогонь супроводжувався гуркотом і спалахами. Серед населення виникла паніка, й багато жителів говорять про пожежу між мартенівським і доменним цехом, яку видно з різних районів міста.

За повідомленням прес-служби групи компаній «Метінвест», на заводі «Азовсталь» була не пожежа, а стандартна контрольована ситуація, яка передбачає щоденний злив шлаку. У зв’язку з темним часом доби, виникло яскраве світіння, яке люди трактували, як пожежу. Також представники компанії підкреслили, що дана процедура є обов’язковою у виробництві, та не несе підвищеного навантаження на навколишнє середовище.

Hyser.com.ua

Заступник начальника відділу по роботі із засобами масової інформації та громадськістю ДСНС Віктор Серомах підтвердив, що на заводі проходить технологічний процес, підприємство працює в штатному режимі, та за станом на 20.00 пожежі не було. Машини ДСНС виїжджали на місце та інформація про пожежу не підтвердилася.

Депутат міськради Маріуполя й голова постійної комісії соціального захисту та охорони здоров’я Максим Бородін в ефірі телеканалу 24 прокоментував дану ситуацію. За його словами, загоряння на «Азовсталі» трапляються часто, а в цей раз, швидше за все, була не пожежа, а технологічний процес. Можливо, при контакті шлаку з водою стався вибух. Але важливим залишається питання шкідливості викидів. Бородін підкреслив, що він, як й інші активісти, намагаються домогтися можливості контролю викидів за допомогою установки фільтра вимірювання на кожному джерелі викиду.

Відзначимо, що багато українців не вірять в цю версію, бо місцеві жителі запевняють, що подібні заграви не відбуваються кожен день при викиді шлаку на підприємстві. Також маріупольці повідомляють, що на світанку вогонь погас, але стовпи диму продовжують підніматися над містом.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*