З 1 квітня МОЗ України перекриває фінансування запізнілим пацієнтам без декларації

Своє рішення чиновники пояснюють необхідністю жорсткої економії та стимуляцією укладення декларацій.

Як відомо, існують два списки пацієнтів – «зелений» та «червоний». У перший входять люди, які вже підписали договори з обраними докторами, та чисельність їх становить майже 26 млн. Решта потрапляє в інший список. Але МОЗ зазначає постійне збільшення числа пацієнтів із «зеленого» списку, що тягне за собою підвищення фінансування медустанов, які працюють за цим списком, і зменшення фінансування тих, які працюють за «червоним».

Медчиновники пропонують переглянути правила розподілу фінансів, починаючи з 1 квітня, а не з 1 липня, як планувалося раніше. На сьогодні доктора отримують 370 грн на рік за одного пацієнта незалежно від списку. МОЗ пропонує знизити цю норму до 120 грн на рік за пацієнтів з «червоного» списку, що дасть можливість зекономити 360 млн грн. Заощаджені кошти пропонують направити на фінансування «зеленого» списку. На думку чиновників, це буде стимулом для медустанов укладати договори з Нацслужбою здоров’я, або намагатися знайти інші джерела фінансування.

News.pn

Але існують і ризики у даної пропозиції – лікарі можуть обслуговувати пацієнтів з деклараціями, і відмовляти людям без неї (наприклад, говорячи про велику чергу при записах). Медексперт Зоряна Черненко запевняє, що відповідно до закону, кожен громадянин України має право на медичну допомогу, і порушнику загрожує кримінальне покарання за відмову надавати медичну допомогу.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*