Балтійські країни переходять на електроенергію ЄС

Обсяг торгівлі електроенергії між Балтією та Європою зростає внаслідок того, що країна інтегрується у європейський ринок електроенергії. Варто відзначити, що інтенсивне зростання торгівлі зафіксовано за період в останні 5 років.

Як наголошується в даних компанії, в минулому році обсяги електроенергії, яка була об’єктом торгівлі Балтії та Європи, досягали 8,7 Твт-ч. Примітно, що у 2014 році, її обсяги не перевищували 3,5 Твт-ч.

Керівник компанії Варіс Бокс розповів, що подібна тенденція буде проглядатися й далі, оскільки в Балтії мають намір підвищувати потенціал електроенергетичних сполук з ринком Європи. Також він підкреслив, що обсяги торгівлі збільшуються в першу чергу завдяки інтеграції країни в європейський ринок.

Бокс підкреслив, що протягом останніх років були побудовані низка нових сполук, завданням яких було розвинути мережу передачі та гармонізувати модель ринку. Також були усунені міждержавні бар’єри, що позитивно відбилася на тарифах електроенергії.

Kursiv.kz

Крім цього, представник Асоціації енергетиків Латвії Гунарс Валдманіс зазначив, що у 2014 завдяки новим мережам тарифи на електрику були зменшені в середньому до 50-ти євро за МВт-ч, при цьому, у 2016 році ціна знизилася до 36-ти євро. Також він підкреслив, що не залежно від підвищення тарифів на електрику в минулому році ціни на електроенергію в таких країнах як Латвія та Литва лише зменшилися та дорівнялися до цін, які діють у південному регіоні Швеції.

Також Валдманіс підкреслив, що вплив ринку на його учасників був неоднозначним. Наприклад, в Латвії та Естонії підтримувався високий рівень виробництва енергії, в той час як в Литві обсяги значно скоротилися.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*