У США почали використовувати продукти генної інженерії в ресторанах і кафе

Повідомляється, що одна з мереж громадського харчування Сполучених Штатів Америки застосовує у соусах, фритюрі, а також заправках – масло, яке було отримано з відредагованих на генетичному рівні соєвих бобів.

«Calyxt, Inc.», харчова та сільськогосподарська компанія в Америці, яка займається виробництвом даного масла, повідомляє, що вищевказаний випадок є першим у сфері комерційного використання культури, відредагованої на генетичному рівні. Також це може стати початком нової епохи, яка полягає у використанні більш дешевих та здорових продуктів, отриманих за допомогою генної інженерії.

Відзначається, що американська компанія «Calyxt», яка розташована у штаті Міннесота, для того, щоб вимкнути кілька генів у соєвих бобах застосувала технологію генного редагування. У результаті було отримано соєву олію, у складі якого не було трансжирів. Але при цьому залишилися ті види жирів, які корисні для серця. Також даний продукт має більш тривалий термін зберігання, у порівнянні з іншими маслами, що робить його ціну дешевше.

Компанія не повідомляє, який саме ресторан застосовує у процесі приготування їжі їх масло для збереження секретності. Але відзначається, що, ймовірно, новини у Сполучених Штатах стосовно використання генетично відредагованою культури, можуть спонукати інші заклади до подібних дій.

M.dw.com

На сьогодні генетично відредаговані культури не отримують шквал критики як генетично модифіковані організми (ГМО), оскільки дані технології абсолютно різні. Оскільки в ГМО вчені додають гени інших організмів, для підвищення їх стійкості до різних середовищ. А при генетичному редагуванні у культури або видаляються, або активізуються ті гени, які вже присутні у даному організмі. Відзначається, що подібні продукти могли б вийти та й в природі, при певних мутаціях або природному відборі. Таким чином, у березні Міністерство господарства Сполучених Штатів заявили, що культура, відредагована на генетичному рівні, не вимагає допнадзора.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*