Президент Румунії зробив “історичну помилку”, визнавши існування молдавського народу

Podrobnosti.mk.ua

Європарламентарій Анді Кристя висловив обурення словами румунського голови держави у зв’язку з висловлюваннями Клауса Йоханніса про «окремий» (від румунського) молдавський народ.

Раніше президент Румунії на публічних дебатах дев’ятнадцятого березня, відповідаючи на питання про ймовірне об’єднання з Молдовою, зазначив, що прийняття рішення залежить від бажання «обох» (румунського та молдавського) народів.

Крістя піддав заяву Йоханніса критиці та зазначив, що подібний вислів ігнорує правду історії та є грубою помилкою у відношенні діаспори румунської нації. Також депутат Європарламенту від соціал-демократів зазначив, що своєю фразою румунський лідер показав своє невігластво стосовно Республіки Молдова та її відносин з його країною.

Podrobnosti.mk.ua

Нагадаємо, що після повалення Чаушеску в Румунії та здобуття Молдовою незалежності, у двох країнах висловлюються тези про «єдиний народ» і бажаність об’єднання. Румунські політики, як правило, ігнорують терміни «молдавська мова» та «молдавський народ».

Всупереч тому, що в Молдові стійкі позиції об’єднання з Румунією (таких людей називають там «уніоністами»), нинішній президент республіки Ігор Додон заявляє, що таке рішення призведе до громадянської війни.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*