Латвійські новонароджені діти негромадян матимуть громадянство країни

Diena.lv

Офіційний сайт президента Латвійської Республіки повідомляє, що Раймонд Вейоніс, голова держави, вніс до парламенту проект закону під назвою «Про припинення присудження дітям статусу негромадян».

Даний проект передбачає, що дітям людей, які громадянами Латвії не є, що народилися у 2020 році — буде присвоєно статус громадян Латвійської Республіки на автоматичній основі. Виняток становитимуть випадки, коли батьки новонароджених домовилися про надання йому громадянства іншої держави, або ж дитина є громадянином іншої країни.

За словами голови держави, дане нововведення сприятиме зупинці умисної розбіжності, а також цілеспрямованого поділу різних груп суспільства Латвії. Відзначається, що проект не буде мати поширення на дітей, які народилися та отримали статус негромадянина до початку наступного року.

Згідно з інформацією управління у справах громадянства та міграції Латвійської Республіки, тенденція реєстрації дітей негромадян йде на спад. Таким чином, протягом 2014 року було зареєстровано негромадянами 74 дитини, у 2015 році -77, у 2016 році – 47, у 2017 році – 51, а за минулий рік було зареєстровано 33 дитини.

Diena.lv

Ухвалення даного механізму є закликом комісії Ради Європи проти расизму та нетерпимості.

Повідомляється, що статус негромадян у державах Балтії присвоюється колишнім громадянам СРСР, які до сих пір не отримали громадянство Латвійської або Естонської Республіки. Велика частина негромадян є російськомовними.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*