США мають намір визнати суверенітет Ізраїлю над Голанами

Huffingtonpost.com

Дональд Трамп, чинний президент Сполучених Штатів, вважає актуальним визнання його країною ізраїльського суверенітету над Голанськими висотами.

Таку заяву лідер США зробив на своєму акаунті в сервісі мікроблогів Twitter. Там же він зазначив, що цей близькосхідний регіон є стратегічно важливим.

На заяву американського президента відреагували в Європейському Союзі. Як згодом заявила Майя Косьянчич, що представляє дипломатичну службу Євросоюзу, об’єднана Європа не має наміру визнавати частиною Ізраїлю спірні Голанські висоти.

Косьянчич наголосила на незмінності загальноєвропейської позиції з цього питання, нагадавши про міжнародне право.

Пропозиція Трампа також прокоментували в Лізі арабських держав. Генсек цього міжнародного об’єднання Ахмед Абуль Гейт зробив заяву, що в питанні приналежності Голанських висот буде підтримана Сирійська Арабська Республіка.

На сьогодні більша частина Голанських висот контролюється Ізраїлем, за Сирією зберігається лише східна частина цієї території. Регіон входив в сирійську провінцію до Шестиденної війни, і після програшу в ній Дамаска, Ізраїль встановив над висотами свій контроль, а згодом проголосив свій суверенітет над ними. У Радбезі ООН не визнали це рішення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*