Чому одяг ув’язнених мала смуги

Recipes.squibs.org

На сьогодні, форма тюремних ув’язнених може бути різних кольорів, наприклад, сірою, червоною або помаранчевою. Але раніше, тюремна форма мала відмінну рису – одяг повинен був мати смуги.

Як зазначається, спочатку існувало кілька причин, чому робили саме такий одяг. Дане розфарбування було, відмінною рисою, наприклад, якщо ув’язнений був у натовпі, та завдяки смугастому одягу у темний час доби ув’язнених було добре видно, що допомагало в їх затриманні. Інша причина полягала у тому, що факт однакового одягу у всіх ув’язнених, надавав психологічний тиск, внаслідок чого, пригнічувалась воля цих людей.

Згідно з даними, історія смугастого одягу починається ще у Середньовіччі – 12-13 століттях. У той період тканину, що мала смуги, люди вважали принизливою та ганебною. Подібний одяг носили дівчата легкої поведінки, кати, а також ізгої, серед яких циркачі, блазні та байстрюки.

У 13 столітті ченцями ордену кармелітів було запропоновано вшити у рясу смуги коричневого кольору. Конфлікт, викликаний пропозицією, дійшов до Папи Римського, після чого католицька церква ввела заборону на смугастий одяг.

Recipes.squibs.org

На даний момент, історики не мають одної думки, чому наявність смуг на одязі викликало ненависть серед жителів Європи. Так, частина експертів вважають, що дана неприязнь могла піти від біблійної цитати «Не одягнеш на себе одягу подвійного». Після революційних подій у 18 столітті смуги на одязі перестали сприйматися як табу, а увійшли у моду. Такий візерунок застосовувався як в одязі, так і в оббивці меблів, навіть на стінах.

Відзначається, що уніформа для ув’язнених у смугу з’явилася лише у 19 столітті, та застосовувалася протягом століття. Але на даний момент, стандарти свідчать про те, що ув’язненим повинні видавати одяг згідно з кліматом. Також, уніформа не повинна ображати гідність людей, які відбувають покарання.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*