Глава МЗС України Клімкін шокував своїм інтерв’ю про українську вищу школу

Ua.news

Стаття Павла Клімкіна, глави МЗС, що стан української вищої школи має тенденцію до погіршення після того, як держава покинула СРСР, викликала шок в Україні.

Павло Клімкін зазначив, що після виходу нашої держави з Радянського Союзу вся країна чекала, що установи вищої освіти вирвуться вперед та стануть поряд з європейськими та світовими, оскільки якість мала хороший потенціал. Але згідно зі словами Міністра закордонних справ, ситуація обернулася у гіршу сторону. Адже соціальне та матеріальне становище викладачів та вчених було втрачено та опустилося на дуже низький рівень.

Павло Клімкін відзначає, що на даний момент у закладах вищої освіти поширилося хабарництво, також можливість покупки диплома стало нормою, а студенти нічому не вчаться.

Нині, більша частина випускників шкіл хочуть здобути освіту у Польщі або інших країнах за кордоном. При цьому лише 9% випускників вузів збираються повернутися на батьківщину. Міністр зовнішньополітичного відомства вважає, що дана ситуація призводить до ще більшої деградації навчальних закладів.

Ua.news

Павло Клімкін відзначає, що при чинному фінансуванні у сфері освіти, поліпшення стану справ не варто очікувати. Адже сумнівним є факт того, що хто-небудь захоче присвятити своє життя викладанню у закладах вищої освіти при зарплаті, рівень якої нижче, ніж оплата праці вчителів у школі. На сьогодні, багато викладачів, які не бажають припиняти свою діяльність, сприймають свою роботу як хобі, а не як основне заняття.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*