Вірус герпесу сприяє розвитку хвороби Альцгеймера

mamyideti.com

Рут Іцхакі, професор молекулярної нейробіології Манчестерського університету розташованого у Сполученому Королівстві, написала у своїй статті про те, що герпес має здатність завдавати шкоди тривалого характеру головного мозку.

Вірус простого герпесу першого типу (ВПГ-1) вже давно знайомий людству. Згідно з дослідженнями, у багатьох дітей зараження вірусом проходить у період раннього дитинства. Надалі він стає домінантним у нашій периферичній нервовій системі. Через стресові ситуації ВПГ-1 може іноді прокидатися, у результаті чого з’являється застуда на губах.

Даний вірус також має особливість проникати у головний мозок людей похилого віку одночасно з тим, як їх імунітет слабшає. На підтвердження цього виступають дослідження 1991 року, у результаті яких вчені виявили, що у великої кількості людей похилого віку вірус герпесу присутній у мозку. У 1997 році вчені з’ясували факт того, що у разі, якщо ВПГ-1 є в мозку носіїв Аполіпопротеїну Е (ген АРОЕ4), ймовірність, що вони захворіють на хворобу Альцгеймера, дуже висока.

mamyideti.com

Відзначається, що ВПГ-1 може прокидатися у мозку не один раз, а пошкодження від нього лише накопичуються. Дослідження виявили, що шанс розвитку хвороби Альцгеймера у 12 разів більше у носіїв Аполіпопротеїну Е та вірусу герпесу, ніж людей, у яких немає гену або вірусу. Також наголошується, що саме зараження ВПГ-1 клітинних культур є причиною розвитку одних з головних чинників розвитку хвороби Альцгеймера – бета-амілоїдів, а також атипових тау-протеїнів.

На основі даних можна зробити припущення, що для боротьби з хворобою Альцгеймера можна застосовувати медикаменти противірусного характеру. Рут Іцхакі припустила, що у майбутньому з’явиться можливість робити щеплення дітям від хвороби Альцгеймера.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*