На уламках літака президента Польщі були виявлені сліди вибухівки

Nn.by

Закордонні засоби масової інформації передають, що в британській лабораторії судово-вибухових речовин, яка підпорядковується оборонному відомству країни, дослідники виявили залишки вибухових речовин на уламках авіалайнера «Ту-154М». Нагадаємо, що даний літак зазнав аварії ще у 2010 році біля Смоленська. На борту лайнера знаходився президент Польщі Лех Качинський та ще низка чиновників.

Експерти з Британії дослідили кілька десятків зразків з тих, що надала їм польська прокуратура ще у 2017 році. Так, на більшій частині зразків були виявлені сліди речовини, що застосовується при виробництві вибухівки, серед яких був й тротил.

Однак у правоохоронних структурах Польщі все ще не публікують результати дослідження британських експертів. Так, видання зазначає, що судове слідство може тривати не один рік.

Nn.by

Нагадаємо, що авіалайнер «Ту-154М» розбився біля Смоленська у квітні 2010 року, при цьому в літаку перебував голова Польщі та ще кілька державних службовців. У 2016 році польська сторона виступила ініціатором повторного розслідування катастрофи лайнера. В оборонному відомстві країни припускають, що літак міг зруйнуватися ще в польоті. Вже наступного року з’явилася інформація, що в Польщі хочуть звинуватити двох російських диспетчерів в умисному провокуванні катастрофи. Водночас, у Росії зазначають, що версія катастрофи літака в повітрі перевірялася та була спростована.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*