Грузія може випередити Україну у вступі у НАТО

Delfi.lt

Олександр Сушко, експерт з міжнародних відносин, повідомив про те, що Грузія на даний момент займається впровадженням річних нацпрограм та переходом на стандарти НАТО, які сприяють її наближенню до вступу у Північноатлантичний Альянс.

Експерт зазначив, що вступ до НАТО передбачає не тільки перехід на військові та оборонні стандарти. Грузія також успішно проводить оновлення системи держуправління, яка відрізняється меншим рівнем хабарництва, а також більшою ефективністю. Ситуація з принципом верховенства права у Грузії краще, а також, гілки влади досить ефективно взаємодіють. Олександр Сушко зазначає, що в області військових досягнень Україна та Грузія перебувають приблизно на одному рівні. Але саме Грузія найглибше інтегрувала стандарти Організації Північноатлантичного Альянсу в оборонну стратегію.

Згідно зі словами фахівця у сфері міжнародних відносин, керівництво НАТО має намір заохотити Грузію за те, що вона не тільки декларує свої прагнення, а й виконує зобов’язання, необхідні для повноцінного членства в Альянсі.

Сушко заявив, що Грузія мала б хороші шанси вступу у НАТО найближчим часом, якби розширенні Альянсу не було настільки політизованим. Адже для повноцінного вступу необхідне прийняття спільного рішення всіх членів Організації, а на даний момент, це неможливо. Саме тому питання стосовно вступу України та Грузії у НАТО має невизначений характер. Все залежить лише від політситуації та позиції керівництва держав-членів.

Delfi.lt

Нагадаємо, що 25 березня Йенс Столтенберг, генсекретар НАТО, приїхав до Грузії на спільні військові навчання. Він заявив, що Грузія стане членом Організації Північноатлантичного договору, попри протести з боку Російської Федерації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*