Глава НАБУ Ситник: всі справи про незаконне збагачення в Україні закриті

Digital.diamonds

На офіційно сторінці в Facebook було опубліковано повідомлення, в якому говориться, що в Національному антикорупційному бюро більше немає справ про незаконне збагачення. За рішенням Конституційного суду було закрито 26 кримінальних проваджень та 37 – в частині статті 368-2 КК України. Загальна сума збагачення склала 500 млн грн.

Як заявив глава НАБУ Артем Ситник, Конституційний Суд прийняв рішення, яке робить крок «в минуле» в проведенні антикорупційної реформи. Ситник зазначив, що дане рішення не можна оскаржити.

На думку глави НАБУ, п’ять років розгублено, через те, що все отримане незаконним шляхом, тепер легалізовано.

У НАБУ відзначили, що увімкнулися політичні важелі регуляції через страх початку роботи Вищого антикорупційного суду. Цей суд буде розглядати справи розслідуванням, яких займається НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Digital.diamonds

У 2015 році була введена кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, з позбавленням волі на строк до 10 років.

У лютому 2019 року Конституційний Суд визнав цю статтю не відповідає Основному закону, після чого стаття була скасована. Незабаром було прийнято кілька законопроектів про відповідальність за незаконне збагачення і понад 10 альтернативних.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Соломія Франчук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*