Унікальний архів УПА знайшли у старому вулику на Тернопільщині

112.ua

На Тернопільщині один із жителів населеного пункту Стара Ягільниця Микола Рибчак знайшов унікальний архів рукописної документації, яка належала Українській повстанській армії. Як відомо, вони були виявлені в одному з вуликів, з яких чоловік хотів зробити дрова.

Житель населеного пункту розбирав вулик та побачив, що у піддашші складені кілька листків. Їх цінність чоловік зрозумів тільки після того, як розгорнув їх. Знахідку Рибчак передав одному з краєзнавців Роману Пахолку.

У цих записах розповідається про історію бійців УПА. З цією документацією краєзнавець працює вже протягом кількох місяців. На найдених листках можна побачити як рукописні, так й друковані документи, на яких вказані дати 1944-1945 років. На багатьох документах зафіксовано звертання повстанців один до одного, при цьому для спілкування вони використовували псевдоніми. Більша частина документів починається зі слів «Слава Україні», а закінчується фразою «Героям Слава».

В загальній складності краєзнавцеві вдалося поновити майже 250 аркушів, частину з них вдалося відновити повністю, а частину – фрагментами. За словами краєзнавця, є ймовірність, що знайдені аркуші є не лише архівом повстанців, вони можуть бути матеріалами Служби безпеки УПА.

Пахолок зазначив, що він дуже радий тому, що документи знаходяться в гарному стані, проте припускає, що при їх опрацюванні можуть виникати складнощі. Аркуші паперу дуже змінилися з часом, тому для опрацювання одного листка потрібно кілька годин, а в окремих випадках й кілька днів.

112.ua

Пахолок зазначає, що працювати зі знахідкою досить складно, проте зміст документів того вартий. Наразі він займається підготовкою книги за даною знахідкою, яка дозволить більш детально дізнатися про життя повстанців.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*