Вчені: річки Марса були більш глибокими та широкими, ніж на Землі

Welt.de

На Марсі річки були більш широкими та глибокими порівняно з річками на нашій планеті.

Варто відзначити, що до цього вченими було досліджено понад двісті сухих русел річок, що знаходяться на поверхні червоної планети. На Марсі протягом дуже довгого часового періоду існували досить глибокі та широкі річки. У зв’язку з цим, вченим все важче знайти пояснення для їх зникнення.

Дослідник з університету Чикаго Едвін Кайт підкреслює, що раніше вчені не могли знайти обґрунтування існування річок або озер на червоній планеті, при цьому, нові відкриття все більш ускладнюють вирішення цього питання. Як з’ясовується, широкі та глибокі річки існували на поверхні планети. Термін їх існування досягав кілька сотень мільйонів років, проте пізніше води на поверхні не залишилося, вона просто висохла.

Welt.de

Необхідно відзначити, що протягом останніх років дослідники припускають, що на Марсі існувало безліч річок та озер, в яких містилося стільки ж води, скільки й в Північному Льодовитому океані нашої планети. Однак низка дослідників не розділяють цю точку зору, вони наполягають, що навіть в давнину планета була занадто холодною та сухою для утворення океанів.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*