Комісію «ПриватБанку» визнали незаконною. Люди можуть не платити

napensii.ua

Верховний Суд, у ході розгляду по діловодству, в якому вирішувався спір між іпотечним позичальником та найбільшим банком України «ПриватБанк», постановив, що громадяни держави можуть не платити комісії щомісячного характеру за банківськими кредитами у разі, якщо вони не мають прямого відношення до позики.

Суттю діловодства було те, що клієнт банківської установи відмовлявся сплачувати комісію, яка у договорі вказується як «за надання фінансового інструменту». Розмір даної комісії становить 0,2% від загальної суми кредиту. Відзначається, що її нарахування відбувається щомісяця. Виходило близько 84 доларів. Загальна сума кредиту налічувала 42 тисячі доларів на момент березня 2007 року.

Відзначається, що після багатьох років виплати кредиту сума скоротилася до 16,5 тисячі доларів. Але у силу усіляких нарахувань у вигляді відсотків, пеней, комісій, сума заборгованості склала 31,2 тисячі доларів. З них заборгованість відсоткам склала 6,3 тисячі доларів, по комісіях – 2,9 тисячі доларів, а по пені – 7,4 тисячі доларів.

У результаті розгляду, Верховний суд назвав комісію щомісячного характеру незаконною, тому що вона не пов’язана безпосередньо з наданням позики. Таким чином, висновок суду свідчить про те, що дії «ПриватБанку» були протизаконними.

napensii.ua

Також ВС зазначив, що банківська установа не мала права продовжувати нараховувати відсотки за позикою, після його вимоги дострокового повернення іпотеки, через автоматичне закінчення терміну договору про кредит.

Ростислав Кравець, старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» заявив, що ціна кредиту повинна враховуватися у розмірі процентної ставки. Інші ж додаткові комісії повинні бути обґрунтованими та відноситься до самого кредиту.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*