У РФ набули чинності два резонансні закони про образу влади

Dw.com

На території Російської Федерації набули чинності закони, які дозволять блокувати «фейкові» новини та карати за образу органів влади, а також її конкретних представників.

Тепер за поширення неправдивої інформації в засобах масової інформації та мережі, яка являє собою суспільну значущість, російським громадянам загрожує штраф, який досягає 100 тисяч російських рублів (42 тисячі гривень). Юридична особа, запідозрена в поширення фейкових новин в контексті подій суспільної важливості, може бути оштрафована на півмільйона рублів (210 тисяч гривень).

Якщо публікація та поширення фейкових новин приведуть до масових заворушень, створять загрози структурам життєзабезпечення або завадять функціонуванню інфраструктури, штраф може бути збільшений до півтора мільйона російських рублів (майже 600 тисяч гривень).

За образу влади росіянин може бути покараний 15-добовим арештом або штрафом до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (126 тисяч гривень).

Dw.com

Ці закони були прийняті нижньою палатою російського парламенту (Державною Думою) сьомого березня в остаточному читанні.

Законопроекти ще на стадії обговорення та прийняття викликав гостру суспільну дискусію, багато правозахисних організацій піддали його критиці.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*