Мільйон жителів Алжиру вийшли на мітинг з вимогою відставки президента

www.bbc.com

Британська загальнонаціональна громадська телерадіомовна організація «BBC» повідомляє про те, що близько мільйона жителів вийшли на вулиці Алжиру, висуваючи вимоги про відставку Абдельазіза Бутефліки, голови держави.

Даний мітинг вже названий місцевою владою наймасовішим серед всіх акцій, які почалися 6 тижнів тому.

Відзначається, що на цьому тижні генерал-лейтенант Ахмед Гаед Салах, заступник міністра оборони, виступив із закликом до президента звільнити пост голови держави. Він закликав використовувати статтю 102 Конституції, згідно з якою Конституційна рада може оголосити про вакантність посади президента, у разі, якщо лідер не у змозі управляти державою. Але партії опозиції відзначили, що мала ймовірність того, що це виступить гарантом вільних виборів.

Повідомляється, що при спробі мітингувальників потрапити в адміністрацію президента, правоохоронцям довелося вдатися до використання сльозогінного газу.

www.bbc.com

Демонстрації проти чинного 88-річного президента Алжиру Абдельазіза Бутефліки, який перебуває на посаді з 1999 року, почалися ще у лютому після його заяви про балотування на новий термін. Відзначається, що голову держави досить рідко бачать на публіці після того, як він переніс інсульт у 2013 році.

Відзначається, що 27 березня Ахмед Уяхья, голова політичної партії «Національне демократичне зібрання» також закликав покинути посаду президента Абдельазіза Бутефліку, хоча він сам є одним з наближених до голови держави.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*