Євросоюз планує зменшити обсяги використання пластику

фото:http://russkojazichnie.ru
twenty seven european union flags 3d render

28 травня поточного року Єврокомісія представила план заходів щодо зменшення використання пластику. Він містить перелік заборонених для використання пластикових предметів. Зокрема, обмеження стосуватимуться одноразового посуду, паличок для вати та кріплень для повітряних кульок, трубочок-соломинок для напоїв, пластикових упаковок для їжі.

Єврокомісія висуває вимоги до країн ЄС. Останні зобов’язані до 2025 року використовувати 90% пластикових пляшок, які в подальшому підлягають переробці. Країни, які будуть використовувати пластик, що не підлягає вторинній переробці, будуть притягуватись до фінансової відповідальності у вигляді штрафів. Реалізація нової стратегії допоможе до 2030 року домогтися того, щоб країни Євросоюзу працювали з пластиком, який є придатним для переробки та подальшого використання. До 2025 року на території Євросоюзу планується окремо збирати пластикові пляшки. Нагадаємо, що аналогічний процес в Німеччині проходить вже з 2003 року.

Єврокомісія стверджує, що згідно з офіційною інформацією протягом року в Євросоюзі накопичується близько 26 т пластикового сміття. Переробці підлягає лише 30%. У Світовому океані міститься близько 149 млн. т пластика. Сміття на узбережжях країн ЄС на 85% складається із пластику.

Кельнський Інститут німецької економіки, провівши ряд досліджень, стверджує, що лідером по викиду пластикових відходів є Ірландія. На одного громадянина припадає близько 31 кг пластику. Не поступаються в показниках використання полімерів Люксембург, Естонія та Німеччина. На одного мешканця Хорватії доводиться 12,4 кг пластикового сміття щорічно. Згідно даних Євростату, з 2005 по 2015 рік обсяг пластикових відходів зріс на 12%.
Країни ЄС повинні обговорити рішення Єврокомісії, після чого в Європейському парламенті відбудеться голосування.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*