Президент Франції оголосив про створення комісії по геноциду тутсі

newshay.com

Лідер Французької Республіки Емманюель Макрон вирішив створити комісію, до складу якої увійдуть вісім фахівців з історії та інших дослідників. Метою комісії буде вивчення обставин масової етнічної різанини в африканській державі Руанда, яка сталася в 1994 році.

Макрон оголосив про своє рішення на зустрічі з нащадками руандійців, що стали жертвами геноциду народу тутсі. Він пообіцяв, що комісія ретельно вивчить роль Французької Республіки в тих подіях. Робота дослідників триватиме два роки.

Також президент Франції пообіцяв руандійській делегації забезпечити належними ресурсами французькі суди, які розглядають справи про геноцид народу тутсі. Для цього також в додатковому порядку будуть залучені слідчі, які повинні зробити все необхідне, щоб винуватці етнічних чисток 1994 року постали перед судом і відповіли за свої злочини.

newshay.com

Нагадаємо, що після початку руандійської громадянської війни в 1990 році загострилася ворожість в міжетнічних відносинах між місцевими народами тутсі та хуту. Після загибелі у квітні 1994 року президента Руанди, почався заздалегідь спланований геноцид тутсі, який забрав від півмільйона до мільйона людських життів. Деякими дослідниками тих подій Франція звинувачувалася в підтримці руандійської влади навіть після початку геноциду.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*