Україна – країна білінгвів

vybor.news

Відомий художник і директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд на своїй сторінці в Facebook заявив, що по-російськи говорить більша частина населення України. Дана заява прозвучала у відкритому листі письменниці Оксані Стефанівні Забужко, який став відповіддю на її твердження щодо відсутності лінгвістичної картини країни та процентного співвідношення тих, які розмовляють російською та українською мовами. Під час інтерв’ю Забужко звинуватила Ройтбурда у брехні.

Директор музею відповів, що і по-російськи, і по-українськи говорить більша частина населення країни, бо Україна – країна білінгвів, які вільно володіють обома мовами. Далі Ройтбурд зазначив, що він – білінгв, який російською володіє краще, ніж українською, а Забужко – навпаки. А люди кажуть, як вміють і тією мовою, до якої звикли – чи то вона російсько-український суржик, чи то українсько-російський.

Також художник підкреслив, що просто констатує факт і не закликає нікого переходити на російську мову. На його думку, не можна ігнорувати очевидне, і спроба приведення до мовного стандарту може викликати протилежний ефект.

vybor.news

Крім іншого Олександр Ройтбурд зазначив, що, наприклад, в Одеському художньому музеї більше стала використовуватися українська мова, на якій проводяться офіційні церемонії, лекції та екскурсії, видається друкована продукція, а також в музеї діють курси української мови.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*