В’ятрович: ми повинні скасувати 9 Травня в Україні як вихідний

prportal.com.ua

Глава Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що дата 9 травня не повинна бути вихідним на державному рівні.

В’ятрович зазначив, що, якщо 9 травня як свято буде «синхронізовано» з аналогічним святкуванням в Російській Федерації, цей день буде мати російський і радянський формати, що буде використовуватися Кремлем.

Голова Інституту національної пам’яті привів в приклад день 7 листопада (25 жовтня за старим стилем в 1917 році відбувся державний переворот більшовиків), який був проблемним для України та закінчувався сутичками та іншими непорозуміннями. Відразу після скасування дати 7 листопада як вихідного дня, дата перестала служити джерелом розбіжностей.

На думку В’ятровича, дата 9 травня має бути днем перемоги над нацизмом і уваги до ветеранів Другої світової війни (в тому числі ветеранам РСЧА). Однак цей день не повинен бути державним вихідним, підкреслив він.

prportal.com.ua

Він висловив переконання, що вихідним на державному рівні має бути 8 травня, з іншим форматом святкування.

Нагадаємо, що з 2015 року парламент встановив день 8 травня Днем пам’яті та примирення, в який згадуються жертви нацизму. Символів Дня пам’яті та примирення є червоний мак. У минулому році В’ятрович заявив, що його відомство запропонувало Верховній Раді перенесення державного вихідного з 9 травня на день раніше.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*