Варшава підрахувала втрати газової залежності від РФ

newinform.com

Петро Наїмський, уповноважений представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури, у ході Національного енергетичного саміту, що проходив у місті Гданськ, зробив заяву.

Наїмський заявив про те, що через залежності від Російської Федерації у питанні постачання газу, Польща у період з 2001-2018 роки втратила від 50-100 млрд злотих, що дорівнюється з 11,5 млрд до 23 млрд євро), оскільки Росія є монополістом даної області.

Згідно зі словами Наїмського, Республіка Польща володіє такими ресурсами, як вугілля, невелика кількість природного газу, вітер в обмеженій кількості, сонячною енергією, а також трохи водними ресурсами. За словами уповноваженого представника польського уряду, вугілля, що видобувається на території Польщі, має вистачити до 2040-2050 років. Але через те, що газові родовища невеликі, Варшава змушена шукати різні джерела постачання, а також конкурентоспроможні ціни.

newinform.com

На даний момент, здійснюється розширення регазифікаційного термінала, розташованого у місті Свіноуйсьце, який призначений для приймання зниженого природного газу. Відбувається реалізація проекту «Baltic Pipe» – газопровід між Польщею та Данією, а також будівництво плавучого термінала з розрідження зниженого природного газу у Гданській затоці. Таким чином, це посприяє диверсифікації постачання газу у Республіку Польщу, а також дозволить отримати державі незалежність від монопольного постачальника — Росії.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*