Реформа освіти: українські студенти-контрактники тепер платитимуть більше

bigkiev.com.ua

У Міносвіти вже готовий проект постанови, в якому прописано, що вже з наступного року мінімальна вартість навчання у вузах на контрактній основі складе 60% від середньої вартості витрат інституту.

У ці витрати входить оплата викладацькому складу, комунальні послуги, всі витратні матеріали і все те, чим студент буде користуватися в університеті.

Цьому підвищенню послужив той факт, що держава платить за навчання студентів більше, ніж студенти-контрактники. А так як університети навмисно знижують вартість навчання для того, щоб був великий наплив студентів, профільне відомство вирішило скоротити витрати скарбниці. Все це робиться для того, щоб вирівняти витрати на учнів.

Відзначимо, що студентів-контрактників, які платять високу ціну, нововведення не торкнеться.

bigkiev.com.ua

Стало відомо, що влада має намір підняти вартість навчання до 70% в 2021 році і на 80% в 2022 році. На думку голови київської міської організації профспілки працівників освіти і науки Олександра Яцунь, таке нововведення ще більше збільшить відтік студентів за кордон. Також він додав, що завдяки цьому нововведенню Україна втратить цінні кадри. У той же час екс-міністр освіти Василь Кремень вважає, що необхідно прибрати контрактну систему навчання. Адже всі студенти, які навчаються на контракті, потребують лише в дипломі, який вимагають роботодавці. Саме тому, контрактник зобов’язаний платити ту суму, яку встановить держава.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що держава хоче нажитися на контрактників і не втратити студентів зі своїх вузів, але як ми знаємо всидіти на двох стільцях неможливо.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*