Частина Азовського моря оголошена заповідною зоною

www.vv.com.ua

Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України повідомляє про те, що гідрологічним заказником «Приморський», що має державне значення, була оголошена прибережна акваторія Азовського моря.

Повідомляється, що відповідний указ був підписаний Петром Порошенком, чинним головою України, 11 квітня. Площа даного заказника становить близько 13 млн гектарів морського узбережжя від Бердянського до Приазовського району, розташованих у Запорізькій області.

Остап Семерак, голова Міністерства екології та природних ресурсів, зазначив, що заказник «Приморський» був створений для того, щоб зберегти біологічне різноманіття вод Азовського моря, тому що воно виступає кормовим ресурсом для перелітних птахів. Також акваторія є місцем проживання низки видів флори та фауни, місцем нересту, а також нагулу різних видів риб, серед яких є занесені у Червону книгу.

Міністр екології та природних ресурсів повідомив, що рибні ресурси, якими володіє Азовське море, є виснаженими, тому потрібно сприяти їх відновленню. Серед причин, які призвели до ситуації, що склалася — браконьєрство, забруднення навколишнього середовища, а також надмірний вилов, який має промислові масштаби.

www.vv.com.ua

Відзначається, що дана заповідна зона має велике видове різноманіття, як рослин, так і тварин. Налічується близько 150 видів безхребетних тварин, близько 20 видів водоростей-макрофітів, а також 80 видів риб.

Повідомляється, що найбільшу цінність природоохоронного характеру акваторія заказника «Приморський» має для таких риб як севрюга звичайна, а також осетер російський, які занесені до Червоної книги нашої держави, а також міжнародних Червоних списків.

Уряд зобов’язаний у період 6 місяців забезпечити дотримання режиму збереження та охорони даної акваторії Азовського моря, при цьому зберігши рибальство.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*