Вербна неділя: основні прикмети та традиції

info-god.com

У поточному році люди православної віри відзначатимуть Вербну неділю, яка випала на 21.04.19. Варто зазначити, що дата церковного свята не постійна, вона вираховується в залежності від дати Великого посту. Також відзначимо, що в католицизмі це свято відзначають на тиждень раніше.

Після того, як були освячені гілки верби, їх приносять додому та розкладають таким чином, щоб вони знаходилися в кожній кімнаті, а також поруч з іконами. Крім того, в народі заведено спалювати старі гілки, оскільки вважається, що саме вони вбирають у себе весь негатив. Важливо, щоб гілки не викидалися, а саме спалювалися. Їх місце повинні зайняти нові гілочки, щоб в будинку була любов та благодать, багатство та здоров’я.

Також вважається, що освячені гілки покликані оберігати житло від усього поганого. Так, розмістивши в будинку таку рослину, господарям можна не боятися, пожежі, повеней, граду, грози та інших проявів стихії.

Вважається, що в дане церковне свято категорично забороняється виконувати фізичну працю та лихословити. Також, згідно з прикметами, гілки верби не можна зрізати в тому випадку, якщо вони знаходяться біля дупла або якщо дерево росте поблизу кладовища. Проте сьогодні більшість людей, особливо городян, не зрізають самі гілки, вони купують їх на ринках, навіть не поцікавившись їх походженням.

info-god.com

Також, відповідно до прикмет, заведено вірити, що у Вербну неділю можна зцілитися від безпліддя та інших важких захворювань. Так, вважається, що вилікувати дитину можна за допомогою купання у відварі з освяченої верби. Якщо ж в такому відварі купати здорову дитину, то таким чином її можна захистити від недуг на цілий рік.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*