Що стоїть за ідеєю Міносвіти щодо скорочення школи до 4-х класів?

фото: uain.online

Нещодавно Міністерство освіти України представило проект, в якому пропонується розділити середню освіту на три етапи: 1-4 клас – початкова школа, 5-9 клас – гімназія, а 10-12 клас – ліцей.

Таким чином, планується дозволити дітям відразу отримувати профільну освіту. Особливо, зважаючи на те, що через комп’ютеризацію і наявність робототехніки мільйони людей позбавляються робочих місць, а глибокі пізнання і профільні навички з кожним роком стають не тільки бажаними, а й необхідними для працевлаштування.

Однак на цю реформу багато хто дивиться скептично. Наприклад, глава Центру експертизи освітніх реформ Людмила Ващенко прогнозує вкрай негативні наслідки від даної ініціативи.

Вона вважає, що якщо цей проект реалізується, безліч учнів будуть обмежені  мінімальною необхідною освітою з чотирьох класів. Через це є ризик вже в недалекому майбутньому отримати покоління з низьким рівнем інтелекту, яке стане баластом для країни через те, що не зможе сприяти її розвитку.

Слід зазначити, що зараз і без реформ чисельність випускників скорочується з кожним роком. За даними Міносвіти, в поточному, 2018 році випустилось на 7.5 тисяч учнів менше, ніж у минулому році.

А як ви вважаєте, чи позитивно дана реформа позначилася б на рівні підготовки учнів? Допомогла б вона випускати фахівців або привела б до соціальної катастрофи, в якій істотний відсоток населення майже не вміє писати і читати?

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*