Коштів на дослідження космосу на 2019 рік Україна не виділяла

www.sammyboy.com

Олег Федоров, директор Інституту космічних досліджень НАН України, повідомив у своєму інтерв’ю суспільно-політичному тижневику «ZN.UA», що загальнодержавна космічна програма на період 2018-2023 років, а також законопроект про космічну діяльність на даний момент не прийнято. Це, у свою чергу, означає, що з держбюджету не було виділено коштів на космічні дослідження.

Згідно зі словами Олега Федорова, в Україні наука космічної галузі виживає коштом зароблених грошей на зовнішніх ринках.

Директор науково-дослідного інституту повідомив, що космічні програми загальнодержавного масштабу завжди відчували брак фінансування, оскільки кошти, які виділялися, становили лише 30% від необхідної суми. Це і було причиною їх часткового виконання.

За словами Федорова, всього в Україні налічувалося 5 подібних програм. На останню національну програму, яка передбачала період з 2013 до 2017 року, влада за фактом виділила 347 млн грн, хоча передбачалося виділення близько 1,1 млрд грн. Директор Інституту космічних досліджень зазначив, що, ймовірно, у держави є кілька причин для здійснення настільки мізерного фінансування — Україні не потрібен космос, у держбюджеті мало грошей, а також проблема «в чомусь іншому».

Директор науково-дослідного інституту повідомив, що на даний момент космічна програма має на увазі набір або список замовлень директорів підприємств, які мають відповідне оформлення. Кабінет Міністрів усвідомлює, що космічна галузь потребує фінансування, але водночас хоче знати, на що саме потрібні гроші, а також яким буде результат. Уряду потрібна стратегія, а саме — що Україна матиме у космічній галузі через 3, 5, 10 років. Федоров зазначив, що формальні документи є.

Раніше повідомлялося, що у минулому році Єврокомісія та космічне агентство України підписали Угоду про співпрацю.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*