ЄС здійснив твердження газової директиви стосовно “Північного потоку-2”

www.obzor.lt

Прес-служба Ради Європейського союзу повідомила, що об’єднанням був остаточно затверджений проект, який передбачає внесення змін до директиви ЄС, які, також, стосуються «Північного потоку-2».

Рада Євросоюзу 15 квітня ухвалила на офіційній основі поправку до газової директиви, яка спрямована на усунення пробілу у законодавчій базі ЄС, а також стимулювання конкурентних відносин на ринку газу. Даний крок, згідно з повідомленням, є останнім у законодавчому процесі.

У законодавчому органі вказали, що правила, які регулюють внутрішній ринок газу Євросоюзу, у майбутньому будуть застосовні до трубопроводів, які йдуть як у треті країни, так і з них.

Антон Антон, голова Міністерства енергетики Румунії, висловив свою думку стосовно даного рішення. Він заявив, що держави-учасники Євросоюзу важко працювали для того, щоб було знайдено прийнятне для всіх компромісне рішення. Саме тому, згідно зі словами Міністра, на даний момент, Євросоюз має рішення, яке гарантує наявність конкурентоспроможного, а також справедливого ринку газу.

Відзначається, що завданням поправок є забезпечення застосування правил, які регулюють внутрішній ринок газу ЄС, до трубопроводів, що здійснюють постачання газу між країною-учасницею, а також третьою стороною. Застосування правил локалізується до кордону території країни-учасника, а також територіального моря.

Серед головних елементів правил газового ринку економічного та політичного об’єднання — Європейського союзу, про які говорить газова директива 2009 року, є доступ третього боку, поділ прав власності, вимоги прозорості, а також тарифи, що не припускають дискримінаційний характер.

У Раді ЄС відзначили, що дана поправка передбачає можливість відступів стосовно трубопроводів, які існують, у напрямку, як у треті держави, так і з них. Також, поправка передбачає чітко позначені процедури для здійснення переговорів з країнами, які не є членами ЄС, та виключення, що стосуються нових трубопроводів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*