Верховна Рада: за знущання з вчителя — грошовий штраф

inforesist.org

Повідомляється, що група парламентаріїв 10 квітня зареєструвала у Верховній Раді України проект закону, в якому запропонувала ввести відповідальність адміністративного характеру учасників освітнього процесу, що здійснюють стосовно педагогів, науково-педагогічних та наукових працівників — переслідування, образи, погрози, а також фізичне насильство.

Згідно з тестом законопроекту, пропонується також встановлення адміністративної відповідальності за здійснення розпивання у закладах освіти алкоголю, зокрема слабоалкогольних напоїв, а також вживання психотропних або наркотичних засобів.

Таким чином, за загрози, переслідування, образи, зокрема, за допомогою засобів електронних комунікацій, що відбуваються відносно до педагогів, які могли завдати фізичну або психічну шкоду жертві, пропонується накладати як запобіжний захід штраф у розмірі 5100 грн. У разі, якщо подібні дії здійснювалися групою осіб, або ж повторно протягом року після накладення стягнення, штраф складе 10200 грн.

За вчинення фізичного насильства стосовно до педагога, яке не викликало тілесних ушкоджень, але могло завдати шкоди психічному або фізичному здоров’ю жертви, буде накладатися штраф розміром 10200 грн. У разі групового або повторного вчинення у період 365 днів, штраф складе 20400 грн.

Якщо переслідування, погрози, образи на адресу педагога, зокрема, із застосуванням електронних засобів, вчинили особи від 14 до 16 років, тоді батьки або опікуни будуть зобов’язані заплатити адміністративне стягнення у розмірі 5100 грн.

У разі, якщо застосовувалося фізичне насильство особами від 14-16 років, яке не привело до появи тілесних ушкоджень, але могло бути завдано шкоди психічному або фізичному здоров’ю педагога, батьки або опікуни повинні будуть заплатити штраф у розмірі 10200 гривень.

inforesist.org

Даний законопроект передбачає сплату штрафу, який складе 10200 грн, за вживання психотропних або наркотичних речовин, а також розпивання алкоголю, у тому числі слабоалкогольних напоїв на території закладів освіти учасниками освітнього процесу та іншими особами. Даний штраф накладатиметься і на осіб, які з’явилися на території закладів освіти у стані наркотичного, алкогольного чи іншого сп’яніння. А у разі повторної дії протягом 365 днів з дня накладення адміністративного стягнення подібного роду, штраф складе 20400 гривен.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*