Нищук запропонував направити українських реставраторів на допомогу в Париж

5.ua

Міністр культури Євген Нищук помістив на своїй сторінці в Facebook заяву про готовність України надати своїх найкращих фахівців і реставраторів для відновлення Собору Паризької Богоматері.

Як відомо, загорівся Собор ввечері 15 квітня, який змогли ліквідувати під ранок. Рятувальникам вдалося зберегти структуру будівлі, але сталося обвалення даху та шпиля. Також врятували деякі святині, серед них Терновий Вінець, частина Хреста (з якого зняли Ісуса), туніка святого Людовіка, кілька картин. Попередньо причиною пожежі вважають реставраційні роботи, які розпочалися у квітні, але що саме послужило джерелом загоряння поки невідомо.

5.ua

Нищук висловив надію на збереження надзвичайної пам’ятки, яка має історичну цінність не тільки для Парижа, але всієї Європи та світу. Також він нагадав, що робота міністерства й полягає в збереженні всіх культурних та історичних пам’яток, тому запропонував направити українських фахівців для допомоги по відновленню Собору.

Міністр додав, що як країна, яка втрачає території та свою історичну спадщину, прекрасно розуміє, як важко спостерігати це в реальності.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*