Для українських пенсіонерів Кабмін підготував 13-ю пенсію

naberejna.com.ua

Для тих пенсіонерів, які багато працювали, але отримували дуже мало, уряд України має намір ввести 13-ту пенсію. У Кабінеті Міністрів вже задумалися над тим, чи вистачить коштів у держави, щоб збільшити пенсії.

Нагадаємо, що після березневого перерахунку середній розмір пенсій збільшився з 2,6 до 3 тисяч грн. Підвищення пенсій торкнулося не всіх пенсіонерів, та й для них перспектива була не райдужна, адже разову виплату вони отримали двома порціями.

Крім цього, після реформи при розрахунку пенсії вирішили зменшити стаж, це призвело до того, що більше 2 млн громадян відпрацювали 35 років, отримують мінімальну пенсію в розмірі 1,5 тисяч грн.

Пізніше розглядався варіант про те, що українець старше 65 років повинен отримувати пенсію в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати. Але і тут Україна не в змозі це реалізувати. Так для цього знадобиться підняти мінімальну зарплату.

Саме тому уряд і початок перерахунок для того, щоб зрозуміти, чи зможе країна дозволити 13-ту пенсію. А якщо врахувати той факт, що українці в березні отримали невеликий «сюрприз» від уряду, це вже буде не 13-я, а 14-я пенсія. Такої думки дотримується віце-прем’єр Павло Розенко.

naberejna.com.ua

На думку Розенка, в разі затвердження цієї виплати з державного бюджету доведеться виділити 3 млрд. Грн. Але звідки їх узяти, якщо Україна не має у своєму розпорядженні такими засобами? Адже дефіцит Пенсійного фонду становить десятки мільярдів гривень.

Тому можна зробити висновок, що 13-ту пенсію виплатять, але тільки в тому випадку якщо протягом року середня зарплата збільшиться на 20% і відрахування з неї виростуть. Тільки лише після цього можна буде розраховувати, чи вистачить додаткового фінансування на 13-ту пенсію чи ні.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*