Україна звернулася до арбітражу ООН з проханням звільнити кораблі та моряків

en.postila.io

Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS) з проханням вжити заходів щодо Російської Федерації, а також звільнити 3 Військово-морські кораблі й 24 моряків, яких всупереч закону захопила РФ в акваторії Чорного моря в листопаді минулого року.

У зовнішньополітичному відомстві нашої країни нагадали, що згідно з Конвенцією організації об’єднаних Націй з морського права, військові кораблі та їх екіпаж мають суверенітет. Іншими словами, інші країни не мають повноважень для їх арешту, затримання або проведення суду над ними. Таким чином, захоплення Російською Федерацією наших суден та моряків в чорноморських водах суперечить цій конвенції.

Також відзначимо, що українська сторона сповістила Російську Федерацію про початок арбітражного процесу ще 01.04.19. У МЗС підкреслили, що оскільки ситуація невідкладна, українська сторона звернулася в міжнародний арбітраж з проханням про звільнення з полону кораблів та моряків.

en.postila.io

Варто відзначити, що наші моряки на даний момент знаходяться в російських в’язницях, їм інкримінують порушення закону РФ про охорону кордонів. На даний момент морякам загрожує позбавлення волі строком до 6-ти років.

Планується, що розгляд даного позову відбудеться протягом декількох найближчих тижнів. Також у відомстві розраховують, що рішення за позовом також буде прийнято в короткі терміни.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*