Поліпшення демографічної ситуації в Україні безпосередньо залежить від підвищення зарплат

www.thebalance.com

Олександр Палій, експерт, кандидат політичних наук, заявив, що зменшення населення України за минулий рік на 233,2 тисячі осіб, яке обумовлено трудовою міграцією, а також переважанням смертності над народжуваністю, не є сприятливою. Адже зменшення трудових ресурсів, військовозобов’язаних, а також загальної кількості громадян сильно відбивається на економіці держави.

Експерт зазначив, що сприяти поліпшенню демографічної ситуації в Україні можна лише у довгостроковій перспективі.

За словами Олександра Палія, країна повинна домогтися вступу в Європейський союз, та лише після цього населення буде перебувати під захистом Північноатлантичного альянсу, а також ЄС, та тому люди будуть відчувати себе впевненіше. Також, дієвою мірою для перешкоди міграції є підвищення заробітних плат. Таким чином, якщо в Україні буде спостерігатися серйозне зростання зарплат, тоді менше жителів будуть прагнути залишити країну, а деякі, можливо, почнуть повертатися.

Також, на думку експерта, для підняття демографії необхідно підняти моральний клімат у суспільстві, а також вплинути на те, щоб народ став менш егоїстичним. На виконання даного завдання необхідно направити сили медіа, засобів масової інформації, мистецтва, а також телебачення.

www.thebalance.com

Олександр Палій повідомив, що є ймовірність того, що демографічна ситуація може виправитися за 10 років, а в кращому випадку за 5. Досвід Республіки Польщі та Норвегії показав, що ситуацію з демографією можна виправити за 5 років. Це означає, що за мінімальний термін у 5-7 років можна поліпшити демографічну ситуацію України. Але відзначається, що плани стосовно виконання даного завдання повинні розглядатися у довгостроковій перспективі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*