Українці більше не зможуть здавати квартири: що придумали депутати

www.kakprosto.com.ua

Артур Герасимов подав законопроект, який передбачає внесення змін до Житлового кодексу України, а також до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Повідомляється, що даний проект закону пропонує поправити статтю 150 Кодексу України, в яку необхідно додати текст стосовно використання квартир не згідно з призначенням у будинках, які є багатоквартирними, у разі порушення цього пункту з роз’ясненням відповідальності. Таким чином, згідно із пропозицією автора, власники квартир мають право здавати в оренду відповідно до правил, затверджених законом, а також нести діяльність господарського характеру тільки у випадках, за відсутністю використання найнятої робочої сили. Також, у разі, якщо не відбувається порушення прав та інтересів інших власників квартир, які проживають у тому ж житловому комплексі.

Відзначається, що якщо буде прийнятий цей проект закону, особи, які мають квартири, більше не зможуть здійснювати здачу квартири на подобовій основі, оскільки використовувати дане житло як готель — забороняється. Зокрема, вводиться заборона на здачу в оренду під офісні приміщення нерухомості, що знаходиться у будинках від 16 поверхів та більше. Винятком виступають хостели, однак вони повинні відповідати санітарним нормам, обумовленим у законопроекті. Таким чином, у проекті кімнат, які складають хостел, власники житлоплощі повинні виділити не менше чотирьох м кв для спального місця, а також на одну особу не менше шести метрів квадратних від площі, що становить приміщення, при наявності зручностей у номері або загальних зручностей. Також повинні бути спецкімнати для здійснення спілкування гостей, які тимчасово проживають у даному хостелі.

www.kakprosto.com.ua

Згідно з інформацією, дія даного законодавчого акту не буде поширюватися на приміщення нежитлового характеру, яких знаходяться на цокольному, першому, другому та останньому поверхах багатоквартирного житлового будинку, що здаються під офіси. У разі порушення нормативно-правового акта передбачено кримінальну відповідальність як штрафу, розмір якої становить від 2-х до 3-х тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі повторного злочину закону власник квартири буде зобов’язаний сплатити штраф від 3-х до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*