Євросоюз має намір ознайомиться з прийнятим в Україні новим закон про мову до його вступу у силу

www.bykhov.by

Майя Косьянчич, спікер Європейської служби зовнішніх зв’язків, на брифінгу повідомила про те, що Євросоюз має намір вивчити та дати оцінку закону про функціонування української мови, який був прийнятий в Україні.

Спікер зазначила, що Європейський Союз повідомлений про прийняття Верховною Радою нового закону про мову. На даний момент, представники об’єднання очікують публікації остаточної версії даного законодавчого акту, для того, щоб ознайомиться з його змістом.

Також, спікер Європейської служби зовнішніх зв’язків повідомила, що Євросоюз заявляв про те, що Україна зобов’язана, перш ніж приймати закон, направити його у консультативний орган з конституційного права — Венеціанську комісію Ради Європи для надання йому оцінки.

Нагадаємо, що 25 квітня парламентом України у другому читанні був прийнятий законодавчий акт, який закріплює сфери використання української мови. За прийняття закону проголосувало 278 народних депутатів. Даний документ вказує, що єдиною державною мовою, що володіє статусом офіційної в Україні, є українська.

www.bykhov.by

Відзначається, що будь-які спроби введення у державі офіційної багатомовності всупереч Основному Закону — Конституції, а також встановленої законом процедури, є діяннями, що провокують розкол на мовній основі, ворожнечу, міжетнічне протистояння. Також, ці дії є спрямованими на зміну чи повалення конституційного ладу насильницьким шляхом. Даний закон визначає осіб, які зобов’язані вільно володіти українською мовою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*