Харківський мер розкритикував декомунізацію

kharkiv.web2ua.com

Геннадій Кернес, який займає пост харківського міського голови, на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» заявив, що погляди українців на декомунізацію (позбавленні від символіки та ідеології тоталітарного радянського режиму) можуть відрізнятися від думки Володимира В’ятровича, який очолює Український інститут національної пам’яті (УІНП).

Таким чином мер Харкова прокоментував новину про те, що місцева петиція про «зворотне перейменування» міського проспекту з імені генерала Петра Григоренка на ім’я маршала Радянського Союзу Георгія Жукова зібрала необхідну для прийняття до розгляду число підписів.

Політик також заявив, що під час проведення декомунізації думкою жителів Харкова не цікавилися, а парламент був «поламаний через коліна».

Мер висловив подяку всім, хто підтримав петицію, яка пропонує повернути проспекту ім’я радянського воєначальника часів Другої світової війни та прибрати з площі Свободи намет активістів патріотичної спрямованості. Кернес пообіцяв, що обидва питання будуть розглянуті найближчим часом на сесії міськради.

Георгій Жуков в ході Другої світової війни отримав звання маршала та брав участь в розробці й проведенні вирішальних операцій РСЧА. Уже після його смерті були відкриті архіви, в яких він звинувачувався в організації розстрілів, вивезенні трофейного майна з підконтрольної німецької території, та намірі репресувати українців за етнічною ознакою.

kharkiv.web2ua.com

Уродженець України Петро Григоренко в післявоєнний період, перебуваючи в генеральській посаді, виступив з різкою критикою радянського тоталітарного режиму, підтримав репресовані (депортовані) народи та нагадав про репресії сталінського періоду. За це генерал, який став відомим правозахисним діячем, був підданий каральній психіатрії та тюремному ув’язненню, пізніше він був змушений емігрувати.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*