Інавгурація Зеленського: які дати пропонують партійні боси України

Usip.org

Ще третього травня в парламенті був зареєстрований перший проект постанови про дату принесення новим лідером присяги, який припускав, що інавгурація повинна пройти 19.05.19. Даний проект був зареєстрований нардепом Міщенком. Пізніше сам Зеленський підкреслив, що наполягатиме на тому, щоб інавгурація відбулася саме в цей день.

Водночас глава Українського інституту Нацпам’яті В’ятрович підкреслив, що дата обрана вкрай невдало, оскільки саме в цей день по всій країні проходять жалобні заходи, пов’язані до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Другий проект був зареєстрований 06.05.19., а третій та четвертий – 07.05.19. Останній передбачав проведення інавгурації поетапно. Спочатку планувалося провести урочисте засідання в Раді 19.05.19., а вже 03.06.19 урочистий захід має пройти на спорткомплексі «Олімпійський», куди можуть прийти представники громадськості та іноземні гості. П’ятий же проект зареєстрували 10.05.19., який припускав, що Зеленський повинен принести присягу 01.06.19.

Usip.org

Водночас, думки партій розділилися. Так, радикали виступили проти проведення інавгурації 19.05. та запропонували перенести її на 26.05. Та тільки три фракції вважають, що немає сенсу відтягувати даний процес. Так, голова фракції «Об’єднання Самопоміч» Березюк підтримав дату проведення інавгурації, запропоновану Зеленським. Такої ж позиції дотримується й представник депутатської групи «Воля народу» Лабазюк. Представник «Батьківщини» Соболєв підкреслив, що складання присяги у найближчі строки забезпечить стабільність в країні.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*