Верховна Рада пропонує восьмий проект про дату інавгурації Зеленського

24tv.ua

На сайті Верховної Ради з’явився восьмий проект постанови про інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського з пропозицією проведення урочистого засідання о 10 ранку 28 травня.

Даний проект щодо нової дати складення присяги українському народу майбутнім главою держави був внесений членом «Народного Фронту» Андрієм Тетеруком і групою народних депутатів. Раніше депутат Бондар згадував, що більшість депутатів хотіли б проведення інавгурації 28 травня, щоб у Зеленського не було можливості розпустити парламент.

Таким чином, Верховній Раді потрібно буде розглянути 7 зареєстрованих проектів з урахуванням того, що один з проектів з датою присяги 1 червня був відкликаний.

Нагадаємо, що сам Володимир Зеленський наполягає на проведенні інавгурації 19 травня. При цьому його радник Дмитро Разумков пояснив, що дана дата є першим вихідним днем після пленарного тижня Верховної Ради (з 13 по 17 травня), а також дата обрана для «зведення до мінімуму транспортного колапсу в центрі Києва».

24tv.ua

Також варто відзначити, що директор українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович виступав проти призначення дати інавгурації на 19 травня через День пам’яті жертв політичних репресій, бо країна буде перебувати у жалобі. Однак примітний той факт, що згідно з інформацією Департаменту культури КМДА в Києві, 17 і 19 травня проходитиме фестиваль сучасної клезмерської музики та єврейської культури, що буде збігатися зі святкуванням Днів Європи в Україні, який, мабуть, не завадить трауру за жертвами репресій.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*